Galerija T. 2 meno mugėje „ArtVilnius’23“

Pristatomos menininkės: Elena Antanavičiūtė, Rūta Matulevičiūtė

Galerijos ekspozicijoje susitinka labai žemiški, kartais tiesiogiai peizažus primenantys kūno motyvai ir vaizdiniai iš kitos realybės. Tai du skirtingi, bet vis dėlto susisiekiantys pasauliai, atspindintys savo vietos gyvenime ir mene, prasmės ieškojimą. Menas dailininkėms – aplinkos supratimo būdas. Vienuose darbuose atsigręžiama į save kaip į gyvūną, egzistuojantį savo kūne, kituose darbuose identifikuojamasi su stebuklingomis, paslaptingomis būtybėmis, būties klausimai sprendžiami utopinėje realybėje.
Ekspozicija – tarsi žaidimas motyvų, formų priešingybėmis, prasmių, turinio panašumais. Čia atsiskleidžia kūrybinės individualybės nulemti skirtingi pasirinkimai: vienas – ieškoti prasmių arčiausiai savęs, savo fizinio kūno mažose raukšlelėse, kitas – kurti visą atskirą pasaulį, utopiją, ir ten magišku būdu spręsti žemiškus klausimus.


Elena Antanavičiūtė savo darbuose jau kurį laiką nagrinėja kūno temą, kviesdama diskutuoti apie grožio standartus, santykį su savo kūnu, kūną kaip įrankį savo kūrybai, o kartu ir abstraktų motyvą, kuriame galima įžiūrėti tiek gamtos peizažus, tiek žmogaus pasąmonę.

Rūta Matulevičiūtė – tapytoja ir tarpdisciplininė menininkė, kurios kūrybai būdingas unikalus siurrealizmo ir magiškojo realizmo derinys su utopine pasakos koncepcija. Įkvėpimo semdamasi iš baltų, senovės lietuvių ir pasaulio sakmių, remdamasi lyginamosiomis kultūros studijomis, Rūta Matulevičiūtė kuria transformuojančius kūrinius, vedančius žiūrovą peržengti kasdienybės ribas ir žengti į stebuklą.